828. sakkverseny

      PEST MEGYÉBEN

 Sakkozzunk, Gyerekek! 

  1. KARÁCSONYI SAKKVERSENY

 2021. december 12 (VASÁRNAP) 10 ÓRÁTÓL.

I - IV. korcsoportos egyéni sakkverseny

 1.) ) Sakkverseny célja: Sakkverseny lehetőség biztosítása, sakkbarátság ápolása.

2. ) A sakkverseny rendezője: Pest megyei Sakkszövetség

 

3.)  A verseny helye: FÓT SZENT ÁGOSTON ISKOLA

Fót Vörösmarty Mihály utca 4

 

Bővebben: Karácsonyi sakkverseny versenykiírás

A Herczeg Oszkár 1/a csoportban az 1. fordulóból 2021.01.10-ről halasztásra került a Tura-Visegrád mérkőzés, melyet 2021. október 24-én játszottak le.

Visegrád csapatában 1. táblán Pásztor-Turák Péter játszott. Ez a játékos 2021. október 10-én, a forduló eredeti időpontjában az NB2 Breyer csoportjában az Esztergomi Sakk Club színeiben játszott.

A sakkjáték versenyszabályzatának 20.§. szerint:

Ugyanaz a sakkozó egy időben folyó mérkőzéseken sportkörének csak egy csapatában szerepeltethető. Ez a rendelkezés vonatozik arra az esetre is, ha az azonos időpontban kiírt két mérkőzés közül az egyik valamilyen okból elmarad, vagy halasztásra kerül.

Ennek megfelelően Pásztor-Turák Péter nem volt jogosult játszani a Visegrád csapatában az elhalasztott mérkőzésen. Mivel nevezett a forduló során pontot nem szerzett, ezért pontlevonásra nem kerül sor, a vétség az eredményeket nem befolyásolja.

Felhívjuk a csapatvezetők figyelmét a fenti szabály fokozott betartására!

Kapitz Tibor
Versenyiroda vezetője

825.

  Pest megyében a 42. iskolai sakkverseny első fordulóját,  2021. szeptember 25-én rendezték meg Fót Szent Ágoston iskolában (Fót Vörösmarty u 4.).

Versenybírók: Kapitz Tibor (sorsolást ő végezte), Solymosi László, Veréb Béla.

                            Első korcsoport

  1. Ilkó- Tóth András (Bajnok Sakkiskola), 2. Perecsényi Márton Attila ( Janikovszky Éva M - A két.), 3. Czibulka Dániel (Dunaharaszti)

 

  1. Farkas Róza (Dunaharaszti), 2. Guba Dorottya Eszter (Óbuda), 3. Kovács Flóra(Telki).

CSAPAT: Mindig nyerők (Czibula Dániel , Farkas Róza, Rabovszki Vendel ), 2. Óbudai sakkiskola (Szász Tamás, Guba Dorottya Eszter, Nagy Ábel)                                   

                  Második korcsoport

  1. Hegedüs Zsombor (Nagykáta), 2. Rabóczki Mátyás (Dunakeszi Körősi), 3. Szöllősi Balázs (Bajnok Sakkiskola)

 

  1. Szilágyi Dóra (Bajnok Sakkiskola), 2. Székely Szandra, Panna (Óbuda), 3. Krizer Zsófia Ágnes (Telki)

CSAPAT:

FIÚ: 1. Bajnokok (Szilágyi Nóra, Hegedüs Zsombor, Szőllősi Balázs), 2. Körösi ifi sakk( Fényes Gergő, Rabóczki Mátyás, Erdős Csongor), 3. Fabriczius I ( Pál Levente, Sessler Dávid,  Birta Zsófia

 LÁNY: 1. Óbuda lány I ( Székely  Panna, Nagy Johanna), 2. Óbuda sakkiskola II (Pálinszki  Aliz, Szabó Hanna)

                                         %%%%

                          Harmadik korcsoport

 

  1. Czibula István (Dunaharaszti), 2. Dezső Edmond Bence (Gödöllő), Grossman Márk (Szentendre)

 

  1. Farkas Sára (Dunaharaszti), 2. Lénárt Kinga (Veresegyház)

 

CSAPAT:

FIÚ:  1. Szentendre DAM (Grossmann Márk, Manhertz Vendel, Szilágyi Bojta), 2. Sakk - matt (Dezső Edmond Bence, Virág Levente, Szabó Botond), 3. Vezérek ( Lénárt Kinga, Lénárt Dorka, Boros Dénes)

                                 Negyedik korcsoport

1. Boros Péter (Veresegyház)

1. Lénárt Dorka (Aszód EGA)

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

826.

      Pest megyében a 42. iskolai sakkversenyt  2. fordulóját  2021. október 16-án rendezték meg Fót Szent Ágoston iskolában.

 Versenybírók: Kapitz Tibor (sorsolást ő végezte), Solymosi László, Slezák Róbert, Veréb Béla.

 A harmadik forduló november 6-án lesz Fóton.

                            Első korcsoport

1.Ilkó Tóth András (Bajnok Sakkiskola), 2. Harangi János (Siketek Sport Klubja), 3. Rabóczki Vendel (Dunakeszi Körösi)

  1. Drajkó Dóra (Balassagyarmat), Guba Dorottya Eszter (Óbuda), 3. Kovács Flóra (Telki Pipacsvirág)

CSAPAT:

FIÚ: 1. Mindig Nyerők (Ilkó Tóth Andrés, Rabóczki Vendel, Czira Balázs), 2. Óbuda- Ballasa (Drajkó Dóra, Szász Tamás, Guba Dorottya Eszter)

LÁNY: 1. Póni lányok: ( Kovács Flóra, Fodor Bianka), 2.Fabriczius (Galli Nóra, Kardos Hanna)

                            Második korcsoport

  1. Hegedűs Zsombor (Nagykáta), 2. Erdős Csongor Mihály, 3. Rabóczki Gellért Mátyás (Dunakeszi Körösi)
  2. Horváth Karolina (Vác SE), 2. Kincses Emma (Óbuda), 3. László Rebeka Janka (TFSE)

 

CSAPAT:

FIÚ: 1. Bajnok sakkiskola (Hegedüs Zsombor, Szöllősi Balázs, Szeremi Dániel), 2. OKO  - Sakk (Erdős Csongor Mihály, Rabóczki Gellért Mátyás, Fényes Gergő), 3. Telki 1 (Liu Oil, Bergmann Kiszeli Bende, Szita Bendegúz).

LÁNY: 1. Huszárvilla (László Rebeka Janka, Tóth Csenge), 2. Telki csajok (Krizek Zsófi, Ferenczi Zsófia)

 

                                        Harmadik korcsoport

1.Bója Gergely (Óbuda), 2. Czibula István ( Dunaharaszti), 3, Dezső Edmond Bence ( Szada)

  1. Bartal Fruzsina, 2. Karosi Lilla, 3. Gyócsi Tifani (Veresegyház)

CSAPAT:

FIÚ:  1.SAKK- MATT (Czibula István, Dezső Edmond Bence, Virág Levente), 2. Óbuda SI ( Bóta Gergely, Grossmann Márk,  Seres Barnabás), 3. Veresegyház II (Nagy Darinka, Karosi Lilla, Gyócsi Tifani)

                                            Negyedik korcsoport

1. Baros Dénes (Veresegyház)

  1. Nagy Darinka (Veresegyház), 2. Lénárt Dorka (Aszód EGA)

                                                                             Solymosi László